Zbrusu nová zakázka pro Exwood!

Na vozidlo VOLVO FMX13 6x6RCA jsme provedli tahačovou montáž na odvoz dřevní hmoty. Vozidlo je vybaveno HNJ Kesla 2117ZT-94 s maximálním dosahem 9,4m a nosnosti při plném vyložení 1660 kg.

Tahač je kompaktní, kompletně zakrytovaný proti vklínění větví, aby byly všechny agregáty chráněny proti poškození. Jeho ergonomické řešení stupaček, úchytů a pochůzní protiskluzové plochy maximálně potěší obsluhu vozidla, kdy řidič nemusí slézt z vozidla a přímo z kabiny přejde k HNJ. Vozidlo je vybavenou trubkou na hadice, ta je také krytá pochozím plechem a namontována tak, aby sloužila jako schůdek.


Od ostatních montáží lesáckých jeřábů se liší tím, že HNJ je posazen co nejblíže ke kabině, to je umožněno díky umístění veškerých agregátů v rámu vozidla. Agregáty jsou v rámu vozidla umístěny tak, aby byla možnost nechat podpěry HNJ stabilně spuštěné směrem dolů. Tento typ montáže má bezespornou výhodou pro obsluhu, odpadá jí nutnost otáčení podpěr. Přívětivé pro obsluhu je i vybavenost vozidla pracovními světly, ať už jsou to světla na schůdku do kabiny, na kabině či na konci rámu vozidla.


Další atypickou věcí je způsob provedení montáže rampy na konci rámu HNJ, která je opět zakrytovaná a tudíž i pochozí. Rampa je vybavena dvěma světly a přípojkami na návěs.

Na fotografiích si můžete prohlédnout detaily

Výroba, prodej a servis
manipulační techniky