DRIVE BY FASSI

Technologie „Drive by Fassi" je spolu s rozhraním Exster vyvinutým společností Volvo Trucks součástí integrovaného, spolehlivého a bezpečného systému vyvinutého ve spolupráci se společností Volvo Trucks Italia, která již spolupracovala se společností Fassi na vytvoření FX-Link systému, který zajišťuje obousměrnou komunikaci mezi jeřábem a podvozkem.

„Drive by Fassi" je vývojem tohoto komunikačního systému a díky němu můžete ovládat řadu funkcí vozidla pomocí dálkového ovladače jeřábu, kontrolu stavu jeřábu přímo na palubové desce, ale také nyní nově umožňuje obsluze ovládat pohyb vozidla do všech jízdních směrů aniž by musela být u volantu.

Funkce
Obsluha pomocí dálkového ovladače sbalí hydraulický jeřáb nad korbu, sbalí podpěry a následně zvolí na dálkovém ovladači funkci ovládání podvozku. Pomocí ovládacích páček dálkového ovladače následně může obsluha pohybovat s vozidlem dle potřeby.
Příklad: „Pomocí jeřábu vybaveném Fly-Jibem obsluha skládá palety materiálu na střechu rozestavěné budovy. V polovině práce zjistí, že by potřeboval lepší dosah na druhou stranu střechy a díky této funkci si během pár minut popojede s vozem aniž by musel sejít dolů z budovy a zase vystoupat na střechu."

Jedná se o spolehlivou technologii, protože byla navržena společnostmi Fassi a Volvo Trucks tak, aby byla během výroby integrována s řídicími jednotkami podvozků a jeřábů.

To znamená:

konfigurace je zaručena a certifikována výrobci
• je připravena k okamžitému použití
• funkci je bezpečné používat v souladu s výrobními standardy Fassi a Volvo Trucks

Požadavky
Pro aplikaci technologie Drive by Fassi je nezbytných pět základních požadavků:

mít stroj vybavený systémem FX-Link
• mít na jeřábu jeden ze dvou elektronických řídicích systémů - FX900 / FX500
• mít rádiová řídicí jednotku FASSI V7
• mít vozidlo Volvo Trucks ze série FH, FM nebo FMX vybavené rozhraním Exster

V případě zájmu kontaktujte naše obchodní oddělení.

 

 Ukázku můžete také vidět na tomto odkazu: https://www.facebook.com/fassigruspa/videos/2226841280772661/

Výroba, prodej a servis
manipulační techniky